GÜNEY AFRİKA'DA EĞİTİMAfrika kıtasının en güneyinde bulunan ülke doğal güzellikler ve zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Nüfusunun %76'sını siyahların oluşturduğu Güney Afrika'da İngilizce de dahil olmak üzere 11 resmi dil vardır. Güney yarım kürede bulunan ülkenin iklimi ılıman ve sıcaktır. Okullar genelde Cape Town'da toplanmıştır.Cape Town dünyanın en güzel 5 şehrinden birisi olarak kabul edilmektedir. Şehir eski ve yeninin mükemmel bir uyum içerisinde birlikte varolduğu bir yerdir. Ülkenin para birimi Güney Afrika Randı'dır.

Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitimi Güney Afrika'da gelişmekte olan bir sektör olup , son yıllarda Avrupa ve merkez Afrikalı öğrencilerin rağbet ettiği bir ülke haline gelmiştir. Güney Afrika'da bulunan kaliteli dil okulları birliği; Education South Africa (Güney Afrika'da Eğitim ) ve EduSA'nın başlıca amacı Güney Afrika'da dil eğitimini en iyi şekilde tanıtmak ve yabancı öğrencileri ülkeye çekmektir. Dil okulları genel İngilizce programlarının yanısıra, İş İngilizcesi , sınav hazırlık kursları gibi diğer konularda da eğitim olanakları sunmaktadır. Güney Afrika Dil Okulları Fiyat Listesi için tıklayınız..


Vize

Güney Afrika Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vizesiz kalma hakkı tanımaktadır. 1-3 ay süre ile eğitim görecek olanlar ziyaretçi vizesi ile çıkış yapabilirler. Daha uzun süre kalacak olanların öğrenci vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurların gidiş tarihinden en az 10 gün önce Güney Afrika Ankara Büyükelçiliğine yapılması gerekir.Vize belgeleri için tıklayınız..

Çalışma İzni

Güney Afrika'da eğitimi gören öğrencilerin haftada 20 saat, tatillerde ise eğitim gördükleri kuruluştan yazılı izin aldıkları taktirde tam zamanlı çalışma izni bulunur.


Sağlık Sigortası

Güney Afrika Sağlık Bakanlığı sağlık alanından sorumlu kurumdur. Hükümet tarafından çalıstırılan gezici klinikler de sağlık hizmetlerinin temel taşıdır. Öğrencilere gitmeden önce geniş kapsamlı bir sigorta yaptırmaları tavsiye edilir.


Genel Yaşam

  • Ülkede demir yolu, hava yolu, deniz yolu, kara yolu gibi ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir.
  • Güney Afrika para birimi Rand ( ZAR) olup, Türkiye'den gerek Western Union gerekse bankalar aracılığı ile para transferi yapmak mümkündür.
  • Sürücülerden uluslararası ehliyet talep edilir.
  • Ülkede yaygın GSM sistemi ziyaretçilerin cep telefonlarının kullanmalarına imkan tanır.