MALTA'DA EĞİTİMGüney Avrupa'da Akdeniz'in kalbi Malta Takım Adaları, 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşur. Büyük adalar Malta, Gozo ve Comino'dur. Adalar, yumuşak geçen kışları ve sıcak yaz sezonuyla ılıman bir iklime sahiptir. Malta'nın 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında güzel kumsallara sahip pek çok koyları ve limanları vardır. İlkçağ'dan bu yana istilasına uğradığı birçok milletin izlerini taşıyan bir kültüre, yaşam tarzına ve çok çeşitli tarihsel zenginliklere sahiptir. Ülkenin bu güzellikleri özellikle yaz döneminde Malta'yı çekici bir hale getirmektedir. 180 yıl boyunca İngiliz sömürgesi olmuş olan Malta'nın ikinci ana dilinin İngilizce ve ülkenin Avrupa'nın önemli merkezlerine yakın olması, bu ülkede dil okullarının gelişmesini sağlamıştır.

Dil Eğitimi

Malta diğer ülkelerdeki dil eğitim merkezlerine oranla ekonomik aynı zamanda kaliteli dil eğitimi sunan pek çok dil merkezi ile Avrupa'daki en gözde ülkelerden biri haline gelmiş durumdadır.Ülkede öğrenciler yabancı dil eğitimi alırken bir yandan da tatil yapma fırsatını yakalarlar. Malta'da başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar farklı program alternatifleri arasından size en uygun olanı seçebilir, aile yanı, yurt, otel, apart otel konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Malta'da İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmekte olup, yaz aylarında dil okulları genellikle yüksek sezon fiyatı uygularlar. Malta'daki kaliteli dil okulları birliği FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta) dil eğitiminde kalite standartlarını geliştirmeyi hedefleyen bir kuruluştur. Malta Dil Okulları Fiyat Listesi için tıklayınız.. Malta Dil Okulları Fiyat Listesi için tıklayınız..


Vize

30 Mart 2009 tarihinden itibaren Malta vizesi Malta Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Malta'ya gidişinizde kural olarak Malta Konsolosluğu 3 aylık vize verir. Öğrencilik şartlarınızı taşıdığınız sürece vizenizi Malta'da uzatmanız mümkündür. Vize belgeleri için tıklayınız..

Çalışma İzni

Malta'da eğitim alan öğrencilerin yasal çalışma hakları bulunmamaktadır. Ancak Malta'da pek çok okul öğrencilere Work & Study Programı çercevesinde ücretli veya ücretsiz staj niteliğinde iş imkanı sunarak, yaz tatillerini Malta'da değerlendirip, masraflarını da karşılayabilecekleri ve aynı zamanda eğitim alacakları program sunmaktadır. Bu program kapsamında öğrenciler Malta'da eğlence parkları, oteller, restoranlar, 4 ve 5 yıldızlı otellerdeki sezonluk işlerde eğlenerek çalışırlar.


Sağlık Sigortası

Malta'da yabancılar için sosyal sağlık hizmetleri yoktur. Bu nedenle öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur.


Ulaşım

Malta Adaları'na ulaşım pek çok ülkeden sürekli ve direkt hava ve deniz yoluyla mümkündür. Malta Türkiye arasındaki en pratik ulaşım türü havayoludur. Malta'nın ulusal havayolu taşımacılık şirketi Air Malta Türkiye - Malta ve Malta - Türkiye arasında her pazartesi ve perşembe direk seferler düzenlenmektedir. Malta'da toplu taşımacılık en ucuz ve verimli yolu sunar. Valletta'daki ana otobüs terminalinden Malta'nın her yerine otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs güzergahları 15 ile 35 sent arasında değişmektedir. Malta'ya dair bir hayaliniz varsa sakın geciktirmeyin! Akdeniz'in bu sevimli adasında dil eğitimi almaya ne dersiniz?