whistler
whistler
whistler
whistler
whistler
whistler
whistler
whistler

Aktivite şehri

Kanada'nın British Columbia eyaletinde bulunan Whistler köyü Vancouver’a yaklaşık 2 saat mesafededir. Sahil Dağları’na konumlanan Whistler, Kuzey Amerika’nın en büyük kayak alanına sahip olup kış sporları için vazgeçilmezdir fakat bölgede bulunan Whistler ve Blackcomb Dağları’nın güzelliklerini görmek içi kayakçı olmanıza gerek yok, Tepe-2-Pik Gondolu hem yaz hem de kış aylarında dağları görmek için harika bir yol olarak sizlere sunulmuştur. Bunun yanı sıra Whistler’da dört şampiyona golf sahası, eklektik dükkanları, esnaf kafeleri, restoran ve eğlence mekanları, her bütçeye uygun konaklama yerleri, yürüyüş parkurları, kaplıcaları ve tartışmasız dünyanın en iyi dağ bisikleti parkı bulunmaktadır. Whistler Köyü'nün kuzeydoğusunda konumlanan Kayıp Göl etrafındaki parkta yürüyüş, snowshoeing ve kros kayağı yapabilir, gölde kano, kayık ve stand-up paddleboard gibi aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Yaz aylarında ise göl etrafı dinlenebileceğiniz bir plaja dönüşüyor.

Noel’de Whistler

Her manzarası fotoğraf karesi kadar güzel Whistler özellikle noel döneminde ışıklarla donatıldığında canlı bir resme dönüşerek ziyaretçilerini adeta büyülemektedir. Eğlenceli aktiveler, kış partileri, uçan kar gösterileri ve daha birçok kutlama ile her yaştan ziyaretçiye hitap etmektedir.

Sanat severler için Whistler

Whistler'daki Audain Sanat Müzesi sizleri sanatsal yönden geliştirme imkanı sunmaktadır. Müzede yüzlerce Britanya Kolombiyası'ndan sanat eserleri, First Nations parçaları ve Emily Carr'ın eserleri bulunmaktadır. Üstelik yıl boyunca yoga dersleri, sanatçılarlabuluşma etkinlikleri ve dahasına da müze aracılığıyla ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra Squamish-Lil’wat Kültür Merkezi’nde bulunan hem geçici hem kalıcı sergilerle kültürel birikiminizi geliştirebilirsiniz.

Neden Whistler?

Whistler’da doğanın keyfini çıkararak, eğlence ve sanat eşliğinde dil eğitimi almak isterseniz İstanbul Yurtdışı Eğitim olarak sizlere en iyi imkanları sunmamız için bizimle iletişime geçin!

OKUL SEÇENEKLERİ