galway
galway
galway
galway
galway
galway
galway
galway
galway

Kabileler Şehri

Şehir yönetimde Normanların bulunduğu dönemde 14 tüccar aile ya da kabile tarafından kurulduğu için Kabileler Şehri ismini almıştır. İrlanda’nın 3. büyük şehri olan Galway 70000 kişilik nüfusuyla, İrlanda’nın batısında bulunmaktadır. 

Şehir 2007 yılında Dünya’nın en güzel 8 şehrinden biri seçilmiştir ve birçok kültürel ögeye sahiptir. Gezilecek tarihi bölgeler arasında Galway Katedrali, Somon Weir Köprüsü, Galway Şehir Müzesi, Aran Adaları, Ulusal Akvaryum, Kylemore Manastırı, Ashford Kalesi gibi yerler bulunmaktadır. 

Kültürel İmkanlar

Şehir aynı zamanda birçok doğal güzelliğe de sahiptir. Harika plajlarında denize girebilir, sahil kıyısında yürüyüş yapabilir ya da doğa yürüyüşleri düzenleyebilirsiniz. Canlı gece hayatı, renkli sokakları ile İrlanda kültürünü kafeler ve barlarda geleneksel İrlanda müziklerine eşlik ederek yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda sokakta yürüyüş yaparken sokak sanatçılarına rastlamanız da mümkündür. Bohem havasıyla kozmopolit bir şehir olan Galway, tiyatro severler için de Town Hall Theatre gibi olanaklara sahiptir. Ulaşım oldukça kolaydır. 

Şehir hem sakin huzurlu hem de eğlenceli bir şehir bekleyen herkese hitap etmektedir. Şehrin %30’unu öğrenciler oluşturmaktadır. Ancak Türk öğrenci sayısı oldukça azdır. 

Neden Galway?

Siz de keyifli bir dil eğitimi alırken farklı kültürden insanlar ile iletişime geçip hem dilinizi hem de kültürel bilginizi geliştirmek isteyenlerden iseniz İstanbul Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizlere Galway’i öneriyoruz.

Diğer Şehir Seçenekleri

Fiyatlar

OKUL SEÇENEKLERİ