toronto
toronto
toronto
toronto
toronto
toronto

En Yaşanılası Şehir

Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve ticaret merkezidir. Kuzey Amerika'nın en ünlü beş gölünden biri olan Ontario Gölü kıyısında yer alan kentin nüfusunun yarısı yabancılardan oluşmaktadır. Fakat tüm bu farklılıklara rağmen Toronto tam bir Kanada şehri olma özelliğini kaybetmemiştir. 2015 yılında Ekonomist Dergisi tarafından dünyada yaşanılacak en iyi şehir olarak seçilen Toronto, kozmopolit bir yapıya sahip olduğundan tiyatro, müzik ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Şehrin güvenli ve yaşam maliyetinin ekonomik olması öğrenciler tarafından tercih edilme sebebidir. Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip kentte, yeraltı alışveriş merkezleri ve metro istasyonları bulunmaktadır. 

CN Kulesi

Şehrin en önemli simgelerinden biri olan CN Kulesi 500 metreden yüksek olup, bir gözlem ve iletişim kulesi olarak kullanılmaktadır. Zamanında demir yolu şirketi tarafından bir radyo kulesi olarak tasarlanan kule ayrıca 2009’a kadar dünyanın en yüksek binası olarak kabul edilmiştir. Bugün ise birçok televizyon ve medya şirketi tarafından bir haberleşme kulesi olarak kullanılmakla beraber, turistler için de turlar düzenlemektedir. CN kulesinden şehrin kayda değer bir kısmını rahatlıkla gözlemlemek mümkündür.

Doğal Güzellikler

Niagara Şelalelerine oldukça yakın olan Toronto’dan bu şelalelere günlük geziler yapmak mümkündür. Niagara Şelaleleri belki de dünyanın en büyük şelalelerinden biri olup, hiç şüphesiz dünyada hala korunabilen paha biçilemez doğal hazinelerden biridir. Burada insan kendini doğanın temiz havasında şelalenin sesleri arasında kaybedebilir. Toronto’ya yakın olan bir başka doğa hazinesi de Ontario Gölü’dür. Toronto’yla ABD’nin New York eyaletinin arasında bulunan bu göl Amerika’yı Kanada’dan ayıran, Büyük Göller adıyla bilinen, Kuzey Amerika kıtasının en büyük göllerinden biridir. Bunların yanı sıra Toronto ayrıca da dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Toronto Hayvanat Bahçesine ev sahipliği yapmaktadır.

Kültürel Zenginlik

Toronto ayrıca kültür konusunda da oldukça ileride bir şehirdir. Şehirde birçok kayda değer tiyatro, müze ve konservatuar bulunmaktadır. Bunların arasında önemli birkaç isim Kraliyet Alexandra Tiyatrosu ve Toronto Senfoni Orkestrası’dır. Bu tür yerlerde insan kendini sanatın inceliğine kaptırıp, ufkunu genişletebilmektedir. Toronto ayrıca devasa bir halk kütüphanesine de ev sahipliği yapmaktadır, ki bu kütüphanede hemen her yayın çok rahatlıkla bulunabilmektedir. Hiç şüphesidir ki Toronto’nun halkı da müzik ve sanata oldukça düşkün, kültürlü ve bilgili bir halktır.

Neden Toronto?

İngilizce öğrenmek isteyen yabancı bir öğrenci için Toronto gibi bir şehir mükemmel ötesi bir olanaktır. Toronto zaten dünyanın belki de en çok kesimden halkı olan şehirlerinden biri olmasından dolayı, yabancı bir öğrenci burada rahatlıkla kendini evinde hissedebilir, yabancılık çekmek zorunda kalmaz. Bu nedenle zaten herkesin İngilizce konuştuğu bu şehirde ister istemez İngilizcesini kullanıp geliştirebilecek olan öğrenci burada ortamlara daha rahat girebilmekte ve İngilizcesini çok daha rahat bir biçimde kullanabilmektedir. Bu nedenle hiç şüphesiz Toronto’da bir İngilizce öğrencisi şehirde bulunduğu süre zarfına oranla dilinde kayda değer bir gelişme gözlemleyebilecektir. Bu nedenlerden dolayı İstanbul Yurtdışı Eğitim Toronto’yu fazlasıyla tavsiye etmekte ve kaliteli bir hizmeti garanti etmektedir.