calgary
calgary
calgary
calgary
calgary

Her mevsim canlı

Kanada’nın Alberta Eyaleti’ndeki en büyük kent olan Calgary, Rocky Dağları’nın eteğinde yer alır. Kent merkezi dağların eşsiz manzarasına sahiptir ve Rocky Dağları üzerinde yer alan Banff, Lake Louise ve Canmore gibi ünlü turizm kasabalarına oldukça yakındır. Bu kasabalar her yıl kış turizmi açısından önemli sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Kentte halka açık kızak pistleri ve kışın paten pistine dönüşen havuzlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra Calgary’de her yıl temmuz ayında Stampede festivali gerçekleştirilmektedir ve milyonlarca ziyaretçi kente akın etmektedir. Bu Festivalde Rodeo gösterileri, sergiler, yemekler, müzik performansları ve daha birçok etkinlik yer almaktadır. 

Kolay ulaşım

Calgary Kanada’nın Amerika sınır hattına yakın konumda yer aldığı için 1-2 saatte Amerika’ya ulaşım mümkündür. Coğrafi çeşitliliği oldukça fazla olup Bow ve Elbow Nehirlerini barındırır.Bu iki nehrin kavuştuğu kent kanyonları vekirişleri ile, kampçılar ve yürüyüşçülerin ilgi odağı durumdadır.

Gezelim & görelim

Calgary Tower (Calgary Kulesi), 191 metre yüksekliğindeki nefes kesici şehir manzarasına sahip olan kulede bulunan 360° restorantta yemek eşliğinde kentin keyfini çıkarabilirsiniz. Telus World of Science (Telus Bilim Dünyası), etkileşimli sergiler, multimedya sunumlar ve eğitim gösterileriyle dolu olan bilim müzesi her yıl yüz binlerce ziyaretçi almaktadır. Calgary Zoo (Calgary Hayvanat Bahçesi), içerisinde botanik bahçesi ve prehistorik park da bulunan 1929 kuruluşlu hayvanat bahçesi sizlere şehir merkezinden doğayı deneyimleme fırsatı sunar. Studio Bell,home of the National Music Centre (Ulusal Müzik Merkezi Evi Stüdyo Bell), sergiler, konserler, programlar, stüdyolar ve dahasını içeren bu merkezde bir de müzik müzesi bulunmaktadır. Bulunduğu semtten müzik semti olarak söz ettiren bu merkez etrafında da iddialı eğlence mekanları bulunmakta ve bu mekanlarda cazdan bluesa, turnike gruplarından politik ve folk şarkılara kadar her türlü müziği dinlemek mümkündür.

Neden Calgary?

Her mevsim canlı kalan, refah seviyesi yüksek, heyecanı bitmeyen bu kentte dil eğitimi almak kentin sahip olduklarıyla kültürel birikiminize de katkı sağlayacaktır ve İstanbul Yurtdışı Eğitim size bu konuda en doğru yolu gösterecektir.