vancouver
vancouver
vancouver
vancouver
vancouver
vancouver

Film & Oyun Endüstrisi Merkezi

Kanada'nın güneybatısındaki İngiliz Kolombiya’sı eyaletinde bulunan Vancouver, batı Kanada'nın en büyük, ülkenin ise üçüncü büyük metropolüdür.  Kanada’nın en önemli simgelerinden biri olan Vancouver farklı etnik gruplara, birçok müze ve parka ev sahipliği yapan bir şehir olup, ayrıca muhteşem manzaraları ve bakir doğasıyla ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Hollywood ve New York'tan sonra Kuzey Amerika'daki üçüncü film üretim merkezidir ve ayrıca birçok video oyun şirketinin de merkezi Vancouver’da bulunmaktadır. Bu nedenle Vancouver’da birçok film ve 3D sanat okulu bulunmaktadır ve bu okullardan başarıyla mezun olan birçok birey daha sonra film ve oyun endüstrilerinde çok önemli başarılar sağlamıştır.

Sanat Adası

Vancouver’ın en önemli turistik merkezlerinden biri olan Granville Adası, aslında bir yarımada olup, burada şehrin en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Grenville Adası Halk Pazarını bulundurmaktadır. Satıcıların her gün değiştiği bu market şehrin en önemli turist atraksiyonlarından biri olup, burada yerli ve uluslararası her türlü gıda alışverişi yapmak mümkündür. Bunun yanı sıra Granville Adası ayrıca şehrin bir sanat merkezidir ve burada birçok sanat ve el sanatı mağazası bulunup, sanata ilgili duyanlar için ideal bir mekândır. 

Üstün Akademik Başarı

Kanada’nın en iyi üniversitelerinden biri olan British Columbia Üniversitesi Vancouver’da bulunmaktadır. Lisansüstü öğrenci birliğinin 25%’i yabancı öğrencilerden oluşan British Columbia Üniversitesi 200’ü aşkın lisansüstü bölüm sunmaktadır. Bu üniversite ayrıca bir turist merkezi olan Vancouver Antropoloji müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. Düzenli turlar düzenleyen bu müzede değişik kültürler hakkında bilgi edinmek, yerli ve küresel sanat kültürüyle bütünleşmek mümkündür.

Ünlü Buhar Saati

Vancouver’ın merkezindeki Gastown mahallesinde bulunan Buhar Saati şehrin en önemli kent simgelerinden birini oluşturmaktadır. Tamamen bir buhar motoruyla çalışıp, Viktorya dönemine aitmiş gibi görünen bu yapı aslında bu dönemden bir asır sonra, 1977’de yapılmıştır. Her çeyrek saatte bir uğuldayıp buhar çıkaran bu saat turistler için de uğrak bir mekân, Vancouver’ın en değerli kentsel hazinelerinden biridir. 

Bu anlatılanların yanı sıra Vancouver aynı zamanda görülmesi gereken birçok başka mekana da ev sahipliği yapmaktadır. Stanley Park, Capilano Asma Köprüsü, Lynn Kanyon Park ve  Vancouver Maritime Müzesi bu görülmeye değer yerlerden sadece bazılarıdır.

Neden Vancouver?

İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrenci için Vancouver ideal bir şehirdir. Devasa bir şehir olan Vancouver’da eğlence asla tükenmez ve daima yapılacak bir aktivite bulunmaktadır. Kayda değer bir kesimi zaten göçmen olan Vancouver aynı zamanda her geçmiş ve sosyal kesimden insan barındırmaktadır ve bu nedenle de yabancı bir öğrenci hiçbir şekilde burada yabancılık çekmeyecektir. Hemen herkesin İngilizce konuştuğu Vancouver’da zaten sıklıkla İngilizce konuşarak pratik yapacak olan öğrenci yabancılık çekmeyeceği için daha çok iletişim kurmaya teşvik edilecektir. Bu da İngilizce öğrenmesinde olumlu bir etki yaratacaktır. Bu nedenlerden dolayı İstanbul Yurtdışı Eğitim Vancouver’ı kesinlikle tavsiye etmekte ve kaliteli bir hizmet sunmayı garanti etmektedir.