Ceren Acun

Heidelberg’de 2009 yılının Ocak ayından Haziran sonuna kadar kaldığım 6 aylık süre içinde edindiğim deneyimlere dayanarak diyebilirim ki Almanya’da yabancı dil öğrenmek için daha uygun bir yer yok. Ben Collegium Palatinum adlı bir dil okuluna gittim ve hiç beklemediğim kadar verimli bir eğitim alarak geri döndüm. Okulum sadece eğitimde iyi değildi tabi ki; yöneticiler, öğretmenler ve tüm personel son derece yardımsever, güler yüzlü ve ilgililer. Birlikte eğitim gördüğüm tüm arkadaşlarıma ve bana okulda gerçek bir ailenin varlığını hissettirdiler.

Ben dil okulunun bağlı olduğu Schiller Üniversitesi’nin yurdunda kaldım, kesinlikle tavsiye ediyorum. Gayet bakımlı, düzenli ve güzeldi. Her ihtiyaca cevap verebilecek bir konumda ve merkeze oldukça yakın. Aile yanında kalan arkadaşlarım da hallerinden oldukça memnunlardı.

Bunun dışında Heidelberg tam bir üniversite şehri ve ayrıca Almanya’nın en eski üniversitesi de burada. Gerçek bir öğrenci hayatı yaşamak için bire bir ve kurulan dostluklar gerçekten unutulmaz. Heidelberg aynı zamanda Unesco’nun dünya mirası listesinde yer alan, güzelliği oldukça bilinen turistik bir şehirdir. Asla pişman olmayacağınız bir seçim olur sizin için ve eminim benim kadar güzel vakit geçireceksiniz.

Bana bu seçimi yapmamda yardımcı olan ve harika tavsiyelerde bulunan İstanbul Yurtdışı Eğitim’e ne kadar teşekkür etsem azdır.