Yurtdışı Eğitim Süreci

Bir Bakışta “Yurtdışı Eğitim Süreci

Hayallerinizin kapısını aralayacak yurtdışı eğitim programlarının arayışı içerisindesiniz. Nereden ve nasıl başlayacağınıza bir türlü karar veremiyorsunuz. İşte size önereceğimiz yol haritası ve yurtdışı eğitim süreci.

Doğru Program & Doğru Ülke

Doğru Program & Doğru Ülke

Kendinize en uygun programı seçebilmek için hedeflerinizi belirlemeli, bu doğrultuda eğitim almak istediğiniz programı ve bu programın mevcut olduğu ülkeleri ve şehirleri araştırmalısınız. Ülke seçiminizde gideceğiniz ülkenin vize şartları, çalışma koşulları, iklimi gibi daha pek çok konu kararınızı etkileyecektir. Bizlerin görevi karar verme sürecinizde, kararınızı kolaylaştıracak her türlü bilgi akışını sağlamak, bilgilerin karşılaştırılması ve analizi aşamasında size yardımcı olmak ve nihayetinde karar vermenizi sağlamaktır.

İhtiyacınıza ve bütçenize göre okul seçimi

Program ve ülke ve konusunda kararınızı verdiniz ancak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir okul arayışı içindesiniz.Okulların kabul şartları, programların içeriği, ders saatleri ve süresi, lisans ve yüksek lisans programlarında üniversitenin YÖK onayı, dil eğitimi, sertifika ve diploma programlarında okulun uluslararası standartlarda olması, okulların kampanyaları, indirimleri veya bursları karar aşamasında dikkate alacağınız hususların başında gelir. İstanbul Yurtdışı Eğitim sizlerin kişisel tercihlerinizi, beklentilerinizi, dil seviyenizi, kariyer amaçlarınızı göz önünde bulundurarak fiyat & bütçe analizi yapacak ve size farklı okul alternatifler sunarak karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

İhtiyacınıza ve bütçenİze göre okul seçİmİ
Konaklama seçimi

Konaklama seçimi

Huzurlu bir yurtdışı eğitim süreci için konaklama seçiminize de özen göstermelisiniz. Fiyat farklılıkları, konaklamanın okula mesafesi, hijyen konusundaki titizliğiniz gibi pek çok konuyu dikkate alarak size sunduğumuz alternatifleri iyi değerlendirmeli ve bu doğrultuda karar vermelisiniz.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti

Başarılı bir yurtdışı eğitim tecrübesinin en önemli koşulu, hazırlık devresinde ön araştırmaların en doğru şekilde yapılmasıdır. İstanbul Yurtdışı Eğitim bu noktada ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri ücretsiz danışmanlık hizmeti çerçevesinde size sunacaktır.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti
Konaklama seçimi

Başvuru aşaması & okul kabulü & okul kaydı

Bu aşamada ilk adım başvuru için gerekli belgeler, süreç ve prosedürler ile ilgili doğru bilgiye ulaşmaktır. Bu bilgiler doğrultusunda, hazırlanan belgeler ile başvurunun en doğru şekilde yapılması okula kabul edilmenizi kolaylaştıracaktır. Dil kursları ve benzeri programlarından kabul almak hem daha kolaydır hem de süreç daha kısadır. Lisans veya yüksek lisans programına başvuruyor iseniz okul kabulünüz zaman alabilir.

Vize

Okul kabulünüzü aldınız, şimdi vize zamanı. Bir ülkeye vize başvurusunda bulunmak, büyükelçiliklerin sürekli değiştirdikleri sistemler doğrultusunda doğru vize evraklarını hazırlamak ve bir yığın prosedürle uğraşmak oldukça stresli ve zaman alıcı bir iştir. Amacımız yurtdışına gidecek olan öğrencilerimize; vize işlemlerinde gerekli olabilecek her tür bilgiyi vererek hızlı ve sorunsuz bir şekilde vize almalarını sağlamaktır. Unutulmamalıdır ki tüm vize başvurularında vize reddi riski bulunmakla birlikte, profesyonel vize hizmeti doğru ve eksiksiz bir şekilde vize başvurunuzun yapılmasını sağlayacaktır.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti
Bilet

Bilet

Yolculuğunuzun kolay ve rahat geçmesi için doğru şekilde planlanması çok önem taşır. Bu nedenle havayolu şirketlerinin uçuş güzergâhlarını, transit vize gerekip gerekmediğini, yolculuğun süresini ve bilet fiyatlarını iyi değerlendirip ona göre karar vermelisiniz.

Eğitime başladıktan sonraki resmi işlemler

Nihayet bütün süreci geride bıraktınız ve işte şimdi hayalini kurduğunuz ülkede eğitiminize başlamak üzeresiniz. Gideceğiniz ülkede ikamet izni alma, vize uzatma , çalışma izni başvurusu gibi daha pek çok konuda yapacağınız resmi başvurular ve süreçleri ile ilgili tam ve doğru bilgiyi almanız ileride ortaya çıkabilecek olası problemleri önleyecektir.

Eğitime başladıktan sonraki resmi işlemler
Eğitim süresince yakın destek

Eğitim süresince yakın destek

Eğitiminiz süresince her an yanınızda olacak ve yardıma ihtiyacınız olduğunda iletişim kurabileceğiniz İstanbul Yurtdışı Eğitim başarılı ve mutlu bir yurtdışı eğitim tecrübesinin anahtarı olacaktır.

Şimdi size nasıl yardımcı olabiliriz? Bize hayallerinizi anlatın, size yol gösterelim.